© БФТ Повече от 40 деца на възраст до 9 години се включиха в турнир, организиран от ТК "Албена" в Пловдив. Това беше една от последните възможности малчуганите да демонстрират своите умения на откритите кортове преди началото на зимния сезон. Всички участваха с много страст и желание, като организаторите се бяха погрижили да осигурят и сериозни награди. Мачовете до финалите се провеждаха в един сет, докато двубоите за титлите при момичетата и момчетата в два къси сета до 4 гейма. С отлични игри при момичетата до последния мач достигнаха Йоана Константинова и Йоана Дряновска. Константинова имаше затруднения само във втората си среща, когато се наложи с 6:4 над Ванеса Пилевска, докато Дряновска загуби само два гейма по пътя си към финала. В него и двете използваха пълния потенциал на възможностите си и след продължителна и оспорвана битка победата постигна Константинова с резултат 4:1, 2:4, 4:2. На трето място останаха Мария Рогачева и Елизара Янева. При момчетата първото място зае Давид Славчев, който в нито един от мачовете си не остави съмнение в своето превъзходство. Втората позиция е за Христан Биджев, а трети са Дани Йорданов и Димитър Чилов. Домакините от ТК "Албена" раздадоха на награди под формата на ваучери за пазаруване в магазините на HEAD. Шампионите получиха по 200 лева, техните подгласници по 125, а класиралите се на трето място по 75 лева.