Израел призова гражданите си в Турция да напуснат страната възможно най-бързо заради повишен риск от нова атака след самоубийствения атентат на 19 март, за който бе обвинена „Ислямска държава“, предаде Reuters, цитирана от Фокус.
Трима израелски туристи и един иранец загинаха при атентата в Истанбул, вследствие на което Израел обяви 3-то ниво на тревога, означаващо съвет да не се пътува до Турция.
В понеделник тревогата бе повишена до 2-ра степен, с което властите предупреждават за „конкретна висока опасност“ от атентат в туристическите обекти на Турция. Израелските власти не съобщиха какво точно е наложило повишаването на тревогата.
Прочетете още
- 16:00 След всички трагедии: Камион погази забраната в тунел край Габрово ВИДЕО
- 15:25 Почина актьорът Йосиф Сърчаджиев
- 14:00 Книжки от "Зрънчо": Два фрапантни случая в София, които ще ви оставят без думи ВИДЕА
- 17:00 Секунди след бурята: Вместо да подмине, тя започна битка за живота на две малки щъркелчета СНИМКИ