Дипломати на Руската федерация и Япония започнаха в Токио обсъждане на пътища към съвместни икономически дейности на южните Курилски острови, предава агенция РИА Новости.
В първия кръг от преговорите участват заместник-министрите на външните работи на Русия и Япония.
Япония претендира за южните острови от Курилската група - Итуруп, Кунашир, Шикотан и архипелага Хабомаи. През декември миналата година японският премиер Шидзо Абе и руският президент Владимир Путин постигнаха споразумение да бъде работено по въпроса за съвместни икономически дейности на този острови. През април Абе се подготвя да посети Москва, за да ускори руско-японското сътрудничество за сключване на мирния договор между двете страни, който след края Втората световна война така и не беше подписан.
Прочетете още
- 20:36 Зловещи разкрития за смъртта край Лъвов мост: Спор, бутане и трима в ареста СНИМКИ
- 13:41 След смъртта на ученик: гимназия в Сопот отмени връчването на дипломите
- 16:50 Тапа на „Тракия": две катастрофи и проливен дъжд блокираха движението към Пловдив СНИМКИ
- 19:00 Как се продават новите жилища? Откраднато е над 1 млрд. евро ДДС само в София и Пловдив ВИДЕО