ГЕРБ написа нова страница в политическата история на България, като стана първата партия, спечелила четири пъти поред парламентарните избори.
Според резултатите към 18 часа вчера формацията на Бойко Борисов взима 32% от гласовете на хората, гласували на предсрочния вот. БСП отново е втора с 30,5%. Трети са Обединените патриоти /9,8%/, пред ДПС /8,2%/ и ВОЛЯ на Веселин Марешки /4,8%/. До края на изборния ден вчера Реформаторският блок се движеше съвсем малко над 4-процентовата бариера за влизане в парламента.
Ако резултатите се потвърдят при окончателното преброяване на бюлетините, ГЕРБ би трябвало да спечели 4 или 5 мандата в 16-и МИР Пловдив-град. Сигурни за 44-ото Народно събрание са Бойко Борисов, Менда Стоянова, Вежди Рашидов и Атанас Ташков, а шансове имат още Димитър Лазаров и Александър Държиков.
От БСП влизат Иво Христов и Георги Йорданов, а третото място зависи от крайния резултат на левицата в Пловдив и преференциите.
Другите сигурни места в парламента са за Славчо Атанасов /ПФ/, Нина Миткова /ВОЛЯ/ и Николай Ненчев /Реформаторски блок/.
Още за резултатите от вота вчера четете на страниците на в. "Марица"
Прочетете още
- 11:57 Шофьорът е бил с телефон в ръка преди фаталната катастрофа на "Тракия"
- 15:00 Жена сигнализира за измама с цените при сергии за продажба на череши в София
- 12:41 Виждали ли сте Никол, близките ѝ я търсят СНИМКА
- 14:00 Куриер или нарушител? Спор за паркиране завърши с обвинение за удар по автомобил