13-годишно момче е с опасност за живота след инцидент с волтова дъга на жп гарата в града. Това съобщиха от пресцентъра на Апелативна прокуратура - Пловдив.
Районна прокуратура - Стара Загора наблюдава досъдебното производство за възникналия инцидент. До момента е установено, че на 1 август 2018 г. около 17.30 часа в град Стара Загора, 13-годишно момче се намирало в района на жп гара - Стара Загора. Детето се качило на покрива на товарен вагон, при което се е образувала волтова дъга и при контакт с тялото му е нанесла наранявания.
Пострадалият незабавно е бил транспортиран за оказване на спешна медицинска помощ в ЦСМП – Стара Загора с тежки изгаряния и опасност за живота. След извършването на първоначалните медицински манипулации, насочени към преодоляване на непосредствената опасност за живота му, момчето е било транспортирано до Клиника по изгаряния в град Пловдив, където и към момента продължава лечението му.
От момента на извършване на деянието се провеждат необходимите процесуално-следствени действия, насочени към изясняване и установяване на всички факти и обстоятелства по случая.
Прочетете още
- 11:51 Нова бомбена заплаха в Пловдив! Евакуираха Общината, Данъчното и още ключови сгради СНИМКИ
- 11:00 "Ако Емрах кихне, става новина": Тони Стораро изригна след нарушението на сина си в Созопол
- 17:13 Загиналата на пешеходната пътека във Велико Търново е съпруга на известен художник
- 14:00 Случаят „Балогун" показва колко тънка е границата между футбола и властта