13-ят кръг на А група остана в историята. Точно седем гола паднаха в общо петте мача, а любопитните ситуации не бяха малко. Един от интересните моменти се случи на мача между Ботев и Пирин, който завърши с успех за пловдивчани с 1:0. Футболистът на „канарчетата“ Божидар Васев изигра едва 5 минути, след което напусна игра заради червен картон. Младият талант получи два жълти картон, първият от който без да е изиграл и една секунда. Играчът бе санкциониран тъй като се появи на терена без да получи разрешение от съдията, като смяна на контузилия се Орлин Старокин. Вторият жълт картон за Божидар Васев дойде само 5 минути след това, за грубо нарушение. Същевременно, в последният двубой от кръг – между Берое и Славия, зрителите на стадиона под Аязмото станаха свидетели на комична ситуация. Един от страничните рефери Иван Вълчев изпусна флагчето си при една бърза атака към вратата на „заралии“. Изпаднал в това конфузно положение съдията, вместо да продължи да следи какво се случва на терена, хукна да си вземе изпуснатия атрибут. Ето и всички резултати от 13-я кръг: Ботев – Пирин 1:0 /65' Грегъри Нелсън/ Литекс - Локомотив Пловдив 0:0 Левски – Черно море 1:0 /44' Максимилиан Карнер/ Лудогорец – Монтана 2:0 /2' Кафу, 75' Кешеру/ Берое – Славия 1:2 /9' Антон Карачанаков, 88' Атанас Зехиров/