Бургас. На провелото се в град Пловдив „Държавно Първенство“ по фехтовка за деца до 11 и 13 години завоюваха редица призови класирания. Това съобщиха от пресцентъра на Община Бургас. Младите бургаски мускетари показаха завидни умения и себераздаване. При най-малките Никола Миланов – „Корсар“, спечели златния медал, а при момичетата в същата възрастова група Габриела Георгиева – „Маркели“, влезе в челната осмица. При момичетата до 13 години три от състезателките на „Корсар“ – Бургас намериха място в осмицата: Даниела Петкова спечели сребърен медал, Кристина Бандрамалиева взе бронза, а Жаклин Македонова остана на крачка от почетната стълбичка, заемайки 5-то място. Виктор Китенов спечели 3-то място при момчетата, а Иван Колев влезе в първите осем. В отборната надпревара за момичета до 13 години, първият отбор на „Корсар“, в състав Даниела Петкова, Кристина Бандрамалиева и Жаклин Македонова, спечели сребърните медали, отстъпвайки на финала на друг представител на Фехтовална академия „Етрополски“ – отбора на „Свечников“ – София. При момчетата първият отбор на „Корсар“, в състава Виктор Китенов, Иван Колев и Боян Димитров, завоюва бронзовите медали. За отбелязване е и петото място на младия отбор на ФК „Несебър“ в конкуренцията на 17 отбора от цялата страна.