Хасково. За трети път в града ще се проведе фестивалът „Хасково рок“. Това съобщиха от пресцентъра на Общината. На 28 юни са насрочени концертите на HANGAR 42 и D2 . Истински рок спектакъл са подготвили за 29 юни Николо Коцев и „Кикимора“ със Симфоничен оркестър на Държавна Опера - Стара Загора. За втора поредна година по време на „Хасково рок“ ще бъдат предлагани тениски с емблема на фестивала. Средствата от продадените тениски ще бъдат използвани за закупуването на музикални инструменти на талантливи деца от Хасково.
Миналата година кампанията премина при небивал интерес а със събраните средства бяха осигурени инструменти за четири деца от Хасково
„Хасково рок 2019" е част от кампанията „Хасково срещу дрогата” на МКБППМН - Хасково
Концертите са на 28 и 29 юни на сцената на Спортен Комплекс „Спартак”, началото е в 20.00 часа. Входът и за двата концерта е свободен.