"Нямам достъп до материалите за задържането на Бойко Борисов, защото са в съда. Запознах се със съдебния акт. Пристъпило се е към този арест без събрани годни доказателства. След тези действия е нормално да има санкции. Нямам никакво отношение към този арест и не мога да го коментирам." Това заяви служебният вътрешен министър Иван Демерджиев.
"В първите дни, аз бях убеден, че МВР е действало правилно. В течение на времето стана ясно, че годни доказателства не са били събрани и се е пристъпило в аванс към този арест", уточни той.
На въпрос дали е имало превишаване на правомощията на служителите на МВР, министър Демерджиев заяви пред БНТ: "Ако има сигнал – ще го проверя. Към момента няма данни за превишаване на правомощията на служителите на МВР".
Прочетете още
- 15:11 Пазарджиклия заседна на пясъка на плаж в Халкидики, дърпаха го с багер СНИМКИ
- 19:01 Нова звезда на винената карта на България: Семейна изба печели отличие след отличие
- 17:13 Загиналата на пешеходната пътека във Велико Търново е съпруга на известен художник
- 17:00 Русинова: Докато държавата работи до 17:30 ч., камионите убиват денонощно