Победа с 3:0 (25:17, 25:20, 25:15) гейма над ЦСКА донесе на Марица (Пд) десетата поредна шампионска титла. "Жълто-сините" спечелиха третата среща от финала на Националната волейболна лига за жени Демакс, която се игра в зала "Христо Ботев" в София. съобщиха от клуба.

Марица поведе още в началото на мача, а първата част завърши след успешна атака на Мария Кривошийска за 25:17. Във втората домакините за кратко поведоха с 3 точки при резултат 12:9, но "жълто-сините" обърнаха и геймът беше спечелен след атака на Добрина Христоскова. Шампионската точка в третата част дойде след пусната топка от страна на Ива Дудова за 25:15.

Никой отбор досега не е бил шампион 10 поредни пъти. Марица подобри собствения си рекорд, а ЦСКА пък за трета година остават със сребърните медали от шампионата.