Русия се класира за световното първенство по баскетбол за мъже, след като в мач от последния кръг на квалификационна група "К" се наложи над Финландия с 91:76 (16:28, 21:10, 21:27, 33:11). По този начин "Сборная" изпревари скандинавците за третото място в крайното класиране и заедно с Франция и Чехия продължава към финалите, които ще се проведат в края на лятото в Китай. В групата бе и тимът на България, който по-късно тази вечер гостува на Босна и Херцеговина в заключелния си двубой

Срещата с Перм премина през редица обрати, а руснаците, които се нуждаеха от победа или загуба с до две точки разлика, успяха да изковат успеха си чак в заключителните минути. Мачът започна много силно за тима на Финландия, който бързо поведе с 20:8, но през втората част домакините стопиха пасива си и на почивката изоставаха с точка при 37:38. В третата четвърт финландците отново имаха инициативата и десет минути преди края на мача водеха с нужните им 7 точки при 65:58. В последната четвърт обаче Русия хвърли всички сили и водини от Дмитри Кулагин домакините направиха пълен обрат. Именно Кулагин бе най-резултатен за Русия с 22 точки. Още 15 прибави Семьон Антонов, а с 14 завърши Андрей Воронцевич. За Финландия Джамар Уилсън отбеляза 18 точки, а Туука Коти остана с 13.