Ботев не успя да победи на стадион "Христо Ботев" ЦСКА 1948 в среща от плейофите в елита и двубоят завърши 0:0. "Канарчетата" трябва да съжаляват повече, защото в 85-та минута техен гол беше отменен след ВАР. Иначе това беше второ поредно нулево равенство между двата отбора, след като те не си отбелязаха голове и в предния мач на 7 април пак на Колежа.

Двубоят започна ужасяващо и още в 3-та минута Джеймс Етоо от Ботев и Антонио Вутов от ЦСКА 1948 сблъскаха главите си при единоборство. Като Вутов пострада по-сериозно и беше изведен от терена на носилка. Той беше заменен от Марто Бойчев. Етоо се завърна на терена и продължи игра, въпреки че от медицинския щаб на Ботев дадоха знак за смяна, предаде Trafficnews.

В 12-та минута Евгений Сердюк стреля, но право в Ханкич, който улови.

Ботев отговори с мощен шут на Мертенс, но и той беше в обсега на вратаря на Маринов, който спаси.

ЦСКА 1948 направи нова опасна атака, при която Сердюк стреля, а Ханкич изби, топката достигна до Карагарен, който стреля, но Балоянис изчисти кълбото преди да стигне до вратата на Ботев.

В 33-та минута Уме Емануел стреля, но неточно.

Само секунди по-късно Нвачукву тръгна на пробив и отправи удар, но изстрелът му беше блокиран и топката излезе в корнер.

Последва и неточен удар на Етоо.

В добавеното време Радослав Кирилов се озова на стрелкова позиция, но Ханкич успя да избие удара му.

В 61-та минута Талис стреля от фаул, а Ханкич изби.

В 65-та минута Минков отправи удар, който Маринов изби в корнер. Въпреки, че целият стадион видя това съдиите на срещата не го видяха и дадоха скандално аут.

Две по-късно Мертенс стреля от фаул, но над вратата.

В 75-та минута Дилан Мертенс отправи удар, който беше спасен от Маринов.

В 85-та минута след центриране от корнер Ивайло Видев засече с глава, топката срещна гредата, но при добавката Дилан Мертенс вкара. Първоначално голът беше признат, но след преглед с ВАР беше отменен.

Последва неточен удар на Етоо.

С равенството двата отбора остават с еднакъв актив от по 45 точки, но ЦСКА 1948 е седми заради по-добри показатели, а Ботев е осми.

В следващия кръг Ботев е гост на Арда на 11 май.

Ботев: Хидает Ханкич, Николай Минков, Йонас Там, Ивайло Видев, Константинос Балоянис, Джеймс Етоо, Дилан Мертенс, Уме Емануел (Ехидже Укаки 72 мин.), Самуел Акере (Мохамед Брахими 58 мин.), Янис Карабельов, Кристиан Нвачукву (Мартин Секулич 58 мин.)

ЦСКА 1948: Петър Маринов, Стив Фуртадо, Теодор Иванов, Росен Божинов, Симеон Василев, Емил Ценов, Антонио Вутов (Марто Бойчев 6 мин. (Неделко Пишчевич 67 мин.), Бирсент Карагарен (Марио Топузов 81 мин.), Талис, Радослав Кирилов, Евгений Сердюк (Валентин Йосков 81 мин.)