Световният клубен шампион Итас Трентино (Тренто) победи Кионе (Падуа) с 3:0 (25:23, 25:18, 25:16) в първия мач от 22-ия кръг на волейболната Суперлига на Италия. Така отборът на Анджело Лоренцети се върна към победите и се изравни по точки с лидера Сър Сейфти (Перуджа), който обаче е с мач по-малко.
През цялата първа част играта от двете страни на мрежата бе напълно равностойна. Водачеството в гейма непрекъснато се сменяше, но в заключителните моменти опитът на Тренто си прилича.

През следващите два гейма домакините показаха по-голямо желание за победа. Тимът на Анджело Лоренцети изпълняваше много по-ефективен начален удар благодарение на Лука Ветори, Сречко Лисинац и Урош Ковачевич, а от там работата на блокадата бе далеч по-лесна.

С тази победа Тренто постигна 18-ти успех в шампионата и се изравни по точки с лидера Перуджа. Падуа остава на 7-ата позиция с 32 точки и мястото на отбора в плейофите все още не е сигурно.

Урош Ковачевич заби 16 точки (1 ас, 4 блока, 65% ефективност в атака, 13% перфектно и 69% позитивно посрещане), а Лука Ветори добави 14 точки (2 аса, 1 блок, 69% ефективност в атака). Американецът
Аарън Ръсел добави още 9 точки (1 ас, 73% ефективност в атака, 17% перфектно и 25% позитивно посрещане).

Французинът Ясин Луати се отличи с 14 точки (2 аса, 46% ефективност в атака, 32% перфектно и 50% позитивно посрещане) за Падуа, а диагоналът от Пуерто Рико Морис Торес добави още 13 точки (1 ас, 60% ефективност в атака).

ИТАС ТРЕНТИНО (ТРЕНТО) - КИОЕНЕ (ПАДУА) 3:0 (25:23, 25:18, 25:16)

ТРЕНТО: Симоне Джанели 1, Лука Ветори 14, Урош ковачевич 16, Аарън Ръсел 9, Сречко Лисинац 7, Давиде Канделаро 6 - Женя Гребенников-либеро (Маартен Ван Гардерен, Габриеле Нели, Оресте Кавуто 3)
Старши треньор: АНДЖЕЛО ЛОРИНЦЕТИ
ПАДУА: Драган Травица 1, Морис торес 13, Ясин Луати 14, Лазар Чировеч 9, Алберто Поло 4, Марко Волпато 2 - Сантияго Данан Ла Фуенте-либеро (Франческо Котарели, Райли Барнс 1, Енрико Ларазето, Матео Сперандио)
Старши треньор: ВАЛЕРИО БАЛДОВИН.