Полицията в Хърватия съобщи, че е хванала 60-годишен българин, който управлявал с висока скорост "Ламборгини" с българска регистрация.
Катаджиите останали сащисани, след като уредите им регистрирали скоростта на уникалното италианско возило – 193 км/ч, съобщава 24sata.hr.
Шофьорът е бил спрян във вторник на магистралата А3 (Брегана-Загреб-Липовац). Българинът пътувал в посока Липовац.
За нарушението му е наложена глоба в размер на 5000 хърватски куни (1315 лв.) и му е издадена едномесечна забрана да шофира на територията на Хърватия.
Максимално допустимата скорост на движение по автомагистрала в бившата югорепублика е 130 км/ч.
Прочетете още
- 19:00 Как се продават новите жилища? Откраднато е над 1 млрд. евро ДДС само в София и Пловдив ВИДЕО
- 15:33 Година и три месеца след сигнала: Дърво само отметна задачата на общината СНИМКИ
- 16:00 Двама непознати се притекоха на помощ на дете в София
- 14:33 SpaceX изстреля мистериозна капсула: Никой не знае какво точно има на борда ВИДЕО