76-годишен монах почина след нападение от мъж, който твърдял, че е Христос, в манастир в Югоизточна Испания. Нападението се случило в събота сутринта в манастира Санто Еспириту дел Монте близо до Гилет, северно от Валенсия.
Мъж на средна възраст нахлул в манастира и нападнал монаси по време на закуска.
Нападателят, крещял „Аз съм Исус Христос“ и заплашвал да убие братята. Той използвал различни предмети, включително пръчки и бутилка, за да напада монасите, според брат Анхел Рамон. Брат Рамон успял да прогони нападателя и веднага се обадил в полицията, пише newscentral.
Един от ранените монаси бил хоспитализиран в критично състояние, но починал от нараняванията си в понеделник, оставяйки францисканската общност в „дълбока тъга“, коментира говорител.
По-късно е задържан нападателят, който избягал към близките хълмове. Местни доклади сочат, че 46-годишният испанец, който страда от психиатрични проблеми и история на пристрастеност към наркотици, трябва да се яви пред магистрат във вторник.
Превод: GlasNews.bg
Прочетете още
- 19:00 Грозна проява: Камера засне вандализъм пред медицински център във Варна ВИДЕО
- 18:06 "Стара река" погълна пешеходен мост и заля имоти в Пещера, затвориха пътя за Батак* ВИДЕО+СНИМКИ
- 20:00 Не иска пари, иска работа: бургазлии се опитват да вдигнат Краси от пейката
- 18:00 Шофьори спряха под мост, за да предпазят колите си от градушката в София ВИДЕО