Жителите на Франция, които отопляват домакинствата си с дърва, могат да получат чек на стойност от 50 до 200 евро от 27 декември 2022 г. в зависимост от доходите си. Това се казва в публикация на изданието Ouest France.
Тази мярка се предприема от правителството, за да помогне на френските домакинства да се справят с рязкото увеличение на разходите за електроенергия - се обяснява в публикацията.
Такъв талон се издава само след представяне на персонална фактура (или удостоверение за домакинства с колективно отопление), потвърждаваща закупуването на дърва за огрев на минимална сума от 50 евро. След това размерът на изплатената помощ ще бъде изчислен според дохода и семейното положение на кандидатите.
При малко по-висок доход се издава купон за сумата от 100 евро. Само богати или много богати семейства няма да отговарят на изискванията, пише Ouest France.
Според френските власти купони ще получат около 70% (около 2,6 милиона) от домакинствата, които се отопляват на дърва.
Превод: GlasNews
Прочетете още
- 18:00 От въпросите на Тина Ивайлова до Европейската прокуратура ВИДЕО
- 16:00 Пет жертви за няколко часа. И най-страшното е, че вече свикваме с това
- 19:00 „Ще ви разкажем играта!": Осили, кърлежи и джунгла до колене изкараха хората извън нерви
- 18:45 Русинова след трагедията на АМ "Тракия": Днес убихме две деца с некомпетентност и безхаберие