Германският президент Франк-Валтер Щайнмайер се очаква да оповести днес решението си дали да разпусне долната камара на германския парламент, с което да проправи пътя към предсрочни парламентарни избори през февруари, предаде ДПА.
Смята се, че Щайнмайер почти със сигурност ще удовлетвори искането на канцлера Олаф Шолц да разпусне Бундестага.
С разпускането на долната камара президентът ще насрочи дата за изборите. Очаква се тази дата да е 23 февруари.
Парламентарните лидери на социалдемократите на Шолц и на консервативния Християндемократически съюз се споразумяха за тази дата.
Олаф Шолц загуби вот на доверие в Бундестага на 16 декември, след като коалицията на социалдемократите, Зелените и Свободната демократическа партия се разпадна миналия месец.
Прочетете още
- 19:00 Грозна проява: Камера засне вандализъм пред медицински център във Варна ВИДЕО
- 18:06 "Стара река" погълна пешеходен мост и заля имоти в Пещера, затвориха пътя за Батак* ВИДЕО+СНИМКИ
- 17:00 Сменят се колите, навикът остава: Пореден шофьор засече и удари кола на прочутото кръстовище в Дупница СНИМКИ
- 18:00 Шофьори спряха под мост, за да предпазят колите си от градушката в София ВИДЕО