Пътниците, които летят от и за Великобритания, се сблъскаха днес с допълнителни затруднения, тъй като гъстата мъгла и лошата видимост ограничиха въздушния трафик в един от най-натоварените уикенди на годината, предаде Асошиейтед Прес.
Летище „Гетуик“ в Лондон предупреди, че някои полети днес може да закъснеят и се извини за причиненото неудобство. Вчера имаше закъснения на полетите с до три часа заради лошите метеорологични условия, а тази сутрин бяха отчетени закъснения на най-малко 40 полета от летището, предимно на къси разстояния до Европа.
Летище „Хийтроу“, едно от най-натоварените в Европа, също посъветва пътниците да се консултират с авиокомпаниите си за евентуални закъснения.
Британската метеорологична служба съобщи, че гъстата мъгла може да намали видимостта до едва 100 метра в някои райони на страната. Тя заяви, че пътниците трябва да предвидят „малко повече време“ за пътуване и предупреди шофьорите да бъдат особено внимателни, пише bTV.
Очаква се условията да се подобрят утре, заяви метеорологичната служба.
Прочетете още
- 19:00 Грозна проява: Камера засне вандализъм пред медицински център във Варна ВИДЕО
- 18:06 "Стара река" погълна пешеходен мост и заля имоти в Пещера, затвориха пътя за Батак* ВИДЕО+СНИМКИ
- 17:00 Сменят се колите, навикът остава: Пореден шофьор засече и удари кола на прочутото кръстовище в Дупница СНИМКИ
- 18:00 Шофьори спряха под мост, за да предпазят колите си от градушката в София ВИДЕО