Най-малко 28 души са загинали в централните и южни райони на Филипините вследствие на наводнения и свлачища, предизвикани от тропическата буря Меги, съобщиха днес властите, цитирани от Франс прес.
В най-пострадалата провинция Лейте свлачище е отнело живота на поне 22-ма души, а 27 са в неизвестност.
Трима души са загинали в провинция Източен Негрос, а още трима - на южния остров Минданао, посочва Националната агенция за справяне с бедствия.
Над 17 000 души са напуснали наводнените си домове, останали и без електричество.
"Меги", която на Филипините наричат "Агатон", е първата силна тропическа буря, връхлетяла тази година страната.
Прочетете още
- 18:00 От въпросите на Тина Ивайлова до Европейската прокуратура ВИДЕО
- 16:00 Пет жертви за няколко часа. И най-страшното е, че вече свикваме с това
- 19:00 „Ще ви разкажем играта!": Осили, кърлежи и джунгла до колене изкараха хората извън нерви
- 18:45 Русинова след трагедията на АМ "Тракия": Днес убихме две деца с некомпетентност и безхаберие