Турция няма положително отношение към процеса за членство в НАТО на Швеция и Финландия, заяви турският президент Реджеп Тайип Ердоган, цитиран от частната телевизия СиЕнЕн-Тюрк.
Ердоган говори след петъчната молитва днес.
Той посочи, че Анкара следи развитията около Швеция и Финландия, но не разглежда положително процеса. "Нямаме положително мнение", каза турският лидер.
Ердоган даде за пример подхода , който по думите му Гърция има към Турция, привличайки на своя страна НАТО. "Турция не желае да направим втора грешка по този въпрос", добави той.
"Освен това скандинавските страни, за съжаление, са едва ли не като гостоприемници за терористични организации", каза Ердоган, според когото групировки като Кюрдската работническа партия (ПКК) и лявоекстремистката ДХКП-С намират убежище в страни като Швеция и Нидерландия. "Поради тази причина не е възможно да имаме положително отношение по въпроса", каза той.
Прочетете още
- 10:00 Секунди до челния удар! ТИР излетя от пътя, за да спаси безразсъден шофьор ВИДЕО
- 11:00 Моторист с дете на задната седалка и зацапан номер предизвика дебат в мрежата
- 12:55 Огнен ад край Асеновград: Горят лозя, затвориха пътя за Кърджали СНИМКИ+ВИДЕО
- 12:00 Гардероб, тротинетка, дъжд... и жената, която очевидно не обича да чака хамали