В Италия от полунощ на 20 април започва петдневна стачка на шофьорите на товарните превози. Причината е във високата цена на автомобилните горива. Стачката е организирана от Националната асоциация на професионалните превозвачи Trasportounito, която включва професионални транспортни компании за стоки и пътници.
В изявление за медиите генералният секретар на асоциацията Маурицио Лонго каза, че „увеличението на цените на горивата предизвика криза с безпрецедентна тежест и това се случва при пълното отсъствие на институциите и съответното министерство“. Той обясни, че протеста се дължи и „на абсолютната извънредна ситуация, причинена от неконтролируемото увеличение на цените на горивата, което има фатален ефект върху вече много крехките бюджети на автомобилните компании, предимно на малките и средните, които асосиацията също подкрепя, предаде БНР.
Отбелязва се, че цената на дизеловото гориво надвишава 2 евро за литър, което в последствие се отразява на цените на стоките и обслужването. Стачката е в продължение на 5 дни – до 25 април, когато е националният празник на Италия и се чества освобождението от фашизма и нацизма. Тя ще се отрази на снябдяването в много широк спектър.
Прочетете още
- 16:23 Разкриха как полицаи са помогнали за спасяването на бебе в критично състояние в Пловдив СНИМКИ+ВИДЕО
- 18:30 Трима по петите на жена в „Слатина": Тя ги усети и успя да затвори входа СНИМКИ
- 16:03 "Фокусник" с банкноти обикаля в София - подменя 50 евро с 10 пред касиерите СНИМКА
- 19:00 Къде бяха снощи децата ви?: Жена твърди, че „локали" на 13-16 години търсели бой из София