Хиляди ливанци започнаха да се връщат по домовете си, след като Израел спря бомбардировките в южната част на страната. Обявеното 10-дневно примирие между Израел и „Хизбула" започна в петък.
Много от хората, които се връщат казват, че със сигурност ще останат само до края му. Значителна част от тях намериха домовете си разрушени. Пораженията от бомбардировките засягат не само инфраструктурата в Южен Ливан, но и хиляди частни имоти. Дали примирието ще се превърне в спиране на бомбардировките и израелската окупация не е ясно.
От правителството в Бейрут се иска да разоръжи „Хизбула”. То няма капацитет за това. А самата групировка поставя редица условия, за да се пристъпи към мирно споразумение.
Прочетете още
- 11:00 Брадва полетя от блок и падна на метър от жена в Асеновград
- 12:35 Две коли се сблъскаха в София! Щетите са огромни, намесиха се огнеборци
- 15:47 Изненадваща рокада в НАП: Нов шеф застава начело на данъчните
- 14:00 Кошмар на пътя край Пазарджик: Кола отне предимство на деца колоездачи, последва жесток сблъсък ВИДЕО