Делегация от украински доброволци в Конгреса на САЩ, водена от телевизионния водещ Сергей Притула, избърса краката си в знамето на "ДНР". Моментът е уловен на видео, което шоуменът публикува в Twitter.
„Това знаме е чудесно за лъскане на обувки“, казва един от участниците.
След това разпъва знамето на пода, а присъстващите в залата застават върху него с крака.
Навіть у Конгресі США знають, що для цієї ганчірки є лише одне застосування. pic.twitter.com/pCJwlNwtxy
— Serhiy Prytula (@serhiyprytula) December 7, 2022
„Дори в Конгреса на САЩ знаят, че има само една употреба на този парцал“, каза Сергей Притула.
Водещият обясни още, че е участвал в изслушването на Конгреса на САЩ, където украинското доброволческо движение е било признато на най-високо ниво.
"Благодаря на Конгреса на САЩ, че се вслуша в украинското гражданско общество. Имаме нужда от стабилна двупартийна подкрепа от САЩ, допълнителна помощ с оръжия и справедливо наказание на руските военнопрестъпници", написа Притула.
Той не даде подробности за участието си в срещата.
Превод: GlasNews
Прочетете още
- 19:00 Диана Русинова: Има тревожен пропуск на мястото на трагедията СНИМКИ
- 11:00 Педиатрията в Карлово пред затваряне? Твърдения на служител вдигнаха граждани на протест
- 17:00 Инфарктно ВИДЕО: Микробус на транспортна фирма едва не предизвика челен удар край Костинброд
- 12:00 Шофьорка спука две гуми в дупки в Плевен: Кой ще плати щетите? СНИМКИ