Петър Георгиев е най-големия проблем в българската енергетика, обяви председателят на АИКБ Васил Велев във връзка с рокадите в БЕХ. "Не сме имали предварителна информация за рокадите в БЕХ. За нас той трябва да се управлява не от дъщерните дружества. За нас холдинга трябва да управлява дружествата", обясни Велев.
По думите му част от това управление трябва да бъде управление на предлагането на електроенергията, така че да не се стига до парадоксалната ситуация да имаме два пъти повече мощности, отколкото потребяваме, а в същото време да имаме дефицит и от там най-високите цени за индустрията. "Това рефлектира в по-ниски заплати, по-високи цени и забавяне на икономическия растеж", обясни още той.
Прочетете още
- 18:00 От въпросите на Тина Ивайлова до Европейската прокуратура ВИДЕО
- 20:00 С пистолет към главата: Историята на пловдивчанка след брутална агресия ВИДЕО
- 10:05 "Камионът не е спукал гума": Адвокат и бащата на Сияна оспориха версията за инцидента
- 11:40 СНИМКИ и ВИДЕA показват опустошения Каракас, докато спасителните операции са в ход