България продължава да води борба за новия завод на „Фолксваген". Това заявява премиерът Бойко Борисов пред германския вестник „Ханделсблат".
В свое писмено съобщение българският министър-председател отбелязва, че нашата страна дава всичко от себе си, за да спечели сделката, предава bTV.
„България е по-добра от гледна точка на инвестиционния риск в сравнение с всяка друга държава в региона", заявява Борисов.
Премиерът добавя, че ако заводът бъде построен у нас, това ще е от полза за цяла Източна Европа.
Като ключови предимства на нашата страна премиерът изтъква конкурентната данъчна система, насърчаващото бизнеса законодателство и държавната подкрепа.
Очаква се до началото на септември „Фолксваген” да вземе окончателното решение за новия си завод.
Прочетете още
- 18:00 От въпросите на Тина Ивайлова до Европейската прокуратура ВИДЕО
- 20:00 С пистолет към главата: Историята на пловдивчанка след брутална агресия ВИДЕО
- 22:50 Твърдения за агресия в Пловдив: Младеж с тротинетка е изритал баща на Гребната база ВИДЕО
- 21:00 „Дайте IBAN да преведа за найлони": Шофьор избухна с ироничен апел към общината