Депутатите гласуват ветото на президента върху сделката за нови изтребители. Държавният глава върна ратификацията на четирите договора за F-16 с мотива, че са одобрени прибързано и без дебат.
Сделката, която вече е договорена между България и Съединените щати е за 2, 1 млрд. лева за 8 бойни самолета. Те трябва да бъдат платени наведнъж до 4 септември. Депутатите от ГЕРБ, ДПС и ВМРО вече подкрепиха ратификацията на договорите. Ако сделката бъде окончателно одобрена от парламента, всички осем F-16 трябва да пристигнат в Българи до 2023 г.
Прочетете още
- 18:00 От въпросите на Тина Ивайлова до Европейската прокуратура ВИДЕО
- 20:00 С пистолет към главата: Историята на пловдивчанка след брутална агресия ВИДЕО
- 10:05 "Камионът не е спукал гума": Адвокат и бащата на Сияна оспориха версията за инцидента
- 11:40 СНИМКИ и ВИДЕA показват опустошения Каракас, докато спасителните операции са в ход