Продължава издирването на избягалите затворници от общежитието в Стара Загора. Двамата лишени от свобода изчезнаха в събота. В неделя стана ясно, че те са молдовски граждани, съобщава Нова.
Александър Хаджи на 24 години и Василе Мораро на 30 години са пуснати за общонационално издирване. В затворническото общежитие от открит тип били настанени преди седмица, след като са прекарали 1 година в ареста.
Очаквало се да ги преместят в София, където е трябвало да изтърпят присъдата си от 4 години и 8 месеца.
Министърът на правосъдието Данаил Кирилов е разпоредил спешна проверка за изясняване на обстоятелствата около случая. Резултатите от нея се очакват тази седмица.
Прочетете още
- 18:00 От въпросите на Тина Ивайлова до Европейската прокуратура ВИДЕО
- 20:00 С пистолет към главата: Историята на пловдивчанка след брутална агресия ВИДЕО
- 22:50 Твърдения за агресия в Пловдив: Младеж с тротинетка е изритал баща на Гребната база ВИДЕО
- 21:00 „Дайте IBAN да преведа за найлони": Шофьор избухна с ироничен апел към общината