Крадените картини на Владимир Димитров-Майстора и Димитър Киров-Ди Киро са били открити в антикварен магазин в София. Собственикът му ги купил от друг мъж.
Продавачът преди също имал антикварен магазин, но го затворил. В момента търгувал с изкуство от дома си. Именно той продал картините на Майстора и Ди Киро на антикваря, в когото са намерени 9 платна. Засега двамата задържани са обвинени в укривателството на картините, но не и за тяхната кражба.
Полицията издирва още 2-ма души, които също са пласирали картините. Крадците засега не са задържани.
Прочетете още
- 09:00 При сделки на жилища „на две цени" има риск за купувача, а държавата губи милиони ВИДЕО
- 14:28 Четиригодишните Иван и Беатриче водят тежка битка - нека им помогнем
- 18:05 Нова риба плъзна в гръцките води, хапе плажуващи. Ето всичко, което трябва да знаете
- 13:00 „25 евро за 5 километра": Майка с дете остана шокирана след курс с такси в Пловдив