Отстранената кметица ан "Младост" - Десислава Иванчева, и заместничката й Биляна Петрова още не са напуснали следствения арест. Освен те двете, по-лека мярка получи и Петко Дюлгеров - бивш районен кмет. И тримата са подсъдими по дело за подкуп.
Преди дни съдът разпореди те да бъдат пуснати под домашен арест, като бъдат контролирани с електронни гривни, но устройствата не се употребяват още. Оказа се, че това наблюдение не е задължително.
Това обаче не означава, че прокуратурата е оттеглила като цяло искането си – протестът те да останат зад решетките.
Очаква се окончателно решение от Апелативния специализиран съд за това дали те ще се върнат обратно зад решетките след празниците.
Прочетете още
- 09:00 При сделки на жилища „на две цени" има риск за купувача, а държавата губи милиони ВИДЕО
- 14:28 Четиригодишните Иван и Беатриче водят тежка битка - нека им помогнем
- 18:05 Нова риба плъзна в гръцките води, хапе плажуващи. Ето всичко, което трябва да знаете
- 13:00 „25 евро за 5 километра": Майка с дете остана шокирана след курс с такси в Пловдив