Все повече служители на фирми работят от домовете си заради ръста на заразените с коронавирус. Пандемията прибра и голяма част от децата вкъщи, за да се обучават онлайн. Всичко това обаче е предпоставка за повече разходи.
Според специалистите повечето време прекарано у дома, означава и повече разходи за семейството. Ще разгледаме вариантите за отопление с електричество и с парно.
Първо се спираме на четиричленно семейство, обитаващо двустайно жилище, което се отоплява на ток.
"Ако родителите работят в едно помещение вкъщи, а в другото са децата - разходите за електроенергия нарастват. При хоум офис от 8 часа и онлайн обучение от 4, сметките нарастват с 37 лева на месец", обяснява пред "Монитор" енергийният експерт Иван Хиновски.
Допълнителен разход е ползването на компютър или лаптоп – средната сметка показва, че ще платим 58 лв. на месец, ако ги ползваме 22 работни дни по 8 часа на ден. Ако сме на парно, сметките излизат в пъти по-високи от тези на ток, твърди още Хиновски.
Сметките за отопление могат да скочат и до три пъти, ако вместо парно и климатик, сме избрали да се отопляваме с така наречените вентилаторни печки, предупреждават експертите.
Прочетете още
- 20:36 Зловещи разкрития за смъртта край Лъвов мост: Спор, бутане и трима в ареста СНИМКИ
- 13:41 След смъртта на ученик: гимназия в Сопот отмени връчването на дипломите
- 16:50 Тапа на „Тракия": две катастрофи и проливен дъжд блокираха движението към Пловдив СНИМКИ
- 19:00 Как се продават новите жилища? Откраднато е над 1 млрд. евро ДДС само в София и Пловдив ВИДЕО