В МВР ще бъде създаден сектор "Домашно насилие", става ясно от съобщение на "Продължаваме промяната".
"Министерство на вътрешните работи има ключова роля в координацията между институциите по отношение на защитата на пострадалите от домашно насилие или насилие, основано на пола", обясняват от управляващата партия.
Новосъздаденият сектор "Домашно насилие" ще организира и централизира дейността на МВР във всички областни дирекции по отношение за защитата на жертвите на домашно насилие или насилие, основано на пола.
Сред приоритетите му ще бъдат превенция, по-ефективно разследване и работа с извършителите, посочват от ПП.
Прочетете още
- 09:00 При сделки на жилища „на две цени" има риск за купувача, а държавата губи милиони ВИДЕО
- 14:28 Четиригодишните Иван и Беатриче водят тежка битка - нека им помогнем
- 18:05 Нова риба плъзна в гръцките води, хапе плажуващи. Ето всичко, което трябва да знаете
- 13:00 „25 евро за 5 километра": Майка с дете остана шокирана след курс с такси в Пловдив