Няма рискове за България след инцидента край Пирот. Това каза заместник-министърът на транспорта Красимир Папукчийски.
Товарен влак дерайлира! Поне 50 натровени и един загинал СНИМКИ
Той препоръча българите все пак да не пътуват към западната ни съседка и особено към района на инцидента.
„По наша информация са изтекли около 70 кубика амоняк – количество, което се резорбира във въздуха и няма как да стигне до територията на България”, каза още заместник-министърът пред Нова тв.
Според него най-вероятно следствието в Сърбия ще разследва и собствениците на вагоните – френски и германски фирми.
Разкриха причината за дерайлирането на влак в Пирот, тестваха водата!
Прочетете още
- 09:00 Александър Сано: Културата е битка за оцеляването ни като нация ВИДЕО
- 15:00 Жена сигнализира за измама с цените при сергии за продажба на череши в София
- 17:00 Деца превърнаха „Витошка" в изпитателна писта с въже и тротинетка ВИДЕО
- 18:00 Войната на пътя има верига от съучастници - от фиктивните прегледи до липсата на контрол