11 служители от Спешната помощ в Русе не са на работа заради заразена с коронавирус тяхна колежка, съобщи Нова.
Медицинската сестра, диагностицирана с COVID-19, е настанена в болница, а останалите 10 души от екипа, с който е работила, са под карантина.
Общо всички служители на Спешната помощ в Русенска област са 76.
Въпреки намаления състав в момента, директорът д-р Иванка Маринова увери, че Центърът за спешна помощ функционира нормално. Направена е реорганизация на работата, така че екипите да откликват навреме на всички сигнали.
Очаква се карантинираните медици да се върнат на работа в средата на месеца.
Прочетете още
- 09:00 При сделки на жилища „на две цени" има риск за купувача, а държавата губи милиони ВИДЕО
- 14:28 Четиригодишните Иван и Беатриче водят тежка битка - нека им помогнем
- 18:05 Нова риба плъзна в гръцките води, хапе плажуващи. Ето всичко, което трябва да знаете
- 13:00 „25 евро за 5 километра": Майка с дете остана шокирана след курс с такси в Пловдив