Токът поскъпва, парното и природният газ поевтиняват. Това обявиха от КЕВР.
Токът за битовите клиенти поскъпва средно с 2,79%.
„Това е по-малко от годишната инфлация”, заяви председателят на регулатора Иван Иванов.
Относно парното, той беше категоричен - българските граждани ще плащат по-малко през следващия отоплителен сезон отколкото през предишния.
„Намалението за страната е средно 12,69%”, заяви Иванов. „Твърденията за повишаване преследват политически цели”, коментира Иван Иванов.
Природният газ става 19,10 лева за мегават час. Намалението е с 6,05%, обясни председателят на КЕВР.
Прочетете още
- 09:00 При сделки на жилища „на две цени" има риск за купувача, а държавата губи милиони ВИДЕО
- 14:28 Четиригодишните Иван и Беатриче водят тежка битка - нека им помогнем
- 18:05 Нова риба плъзна в гръцките води, хапе плажуващи. Ето всичко, което трябва да знаете
- 13:00 „25 евро за 5 километра": Майка с дете остана шокирана след курс с такси в Пловдив