Шивашки цех в Кричим е новото огнище на COVID-19 у нас. 19 работнички са дали положителни проби, а цехът е затворен за пълна дезинфекция. В предприятието работят 80 души. Всички те са преминали през тестове за коронавирус.
„До момента нямаме данни за новозаразени служители. Взехме решение за масово тестване след информация за наш служител, който след 2 седмици в болничен е дал положителна проба. Той не е имал контакт с други работници. От общо 80 души 18 дадоха положителни проби”, обясни управителят на фирмата Васка Бакларова, съобщи Нова.
Всички заразени са в добро състояние и без симптоми. От прилагането на мерките за сигурност в страната цехът също е въвел всички необходими противоепидемични мерки.
„Поисках от РЗИ да ми се даде разбивка, за да видим колко от заразените са жители на Кричим. Оказа се, че само 11 са от града. Те са карантинирани по съответния ред. Не смятаме да засилваме мерките”, обясни кметът на Кричим Атанас Калчев.
Сложиха под карантина шивачките от Кричим, кметът с изявление
Цехът остава затворен за 2 седмици, няма нужда от въвеждане на по-строги противоепидимични мерки.
Прочетете още
- 09:00 При сделки на жилища „на две цени" има риск за купувача, а държавата губи милиони ВИДЕО
- 14:28 Четиригодишните Иван и Беатриче водят тежка битка - нека им помогнем
- 18:05 Нова риба плъзна в гръцките води, хапе плажуващи. Ето всичко, което трябва да знаете
- 13:00 „25 евро за 5 километра": Майка с дете остана шокирана след курс с такси в Пловдив