Земетресение от 3,8 по скалата на Рихтер е регистрирано в Македония в 2:20 ч. местно време (3:20 ч. българско време), съобщава Европейският средиземноморски сеизмологичен център (EMSC), цитиран от Фокус.
Епицентърът на труса е бил на 6 км източно от Струга и на 80 км от албанската столица Тирана, с дълбочина от два километра под земната кора.
Македонските медии съобщават, че в ранните часове на деня жителите на Струга и Охрид са разбудени от земетресението, което е продължило около седем секунди. Миналата година в района бе регистрирана дълга поредица от трусове, която изплаши местните и туристите.
Прочетете още
- 15:00 Нагла ало-измама в Скутаре: Родители получават странни обаждания от името на лекар
- 16:07 "Нормално ли е"? Мъж с въздушно оръжие стреля от балкон в София? ВИДЕА
- 16:30 Син търси справедливост: Мъж нахлул с взлом в дома на майка му и опитал да я изнасили
- 18:16 Секунди от трагедия край София: Шофьор изпреварва на сляпо и разчита другите да го пазят ВИДЕО