Ние сме получили искане от главния прокурор и ще извършим всичко, което е необходимо и то в координация с всички държавни институции, заяви председателят на ДАНС Димитър Георгиев във връзка с поисканата от главния прокурор проверка на офшорните сметки на всички високопоставени лица у нас, предаде БГНЕС.
Главният прокурор Сотир Цацаров поиска от службите цялата налична информация относно банкови сметки, участие в офшорни компании, притежавани недвижими имоти в чужбина и други инвестиции от лица, заемащи висши публични длъжности и недекларирани по съответния ред.
„Когато сме готови с информацията, ще я представим на вниманието на главния прокурор“, допълни председателят на ДАНС и подчерта, че ще се положат всички усилия това да стане в максимално кратки срокове.
На въпрос дали не трябва да се изчака първо да минат изборите за Европейския парламент, за да не повлияят резултатите от проверката на тях, той отговори: „Дали изборите са преди или след, това няма никакво значение. Сега сме получили това искане и ще го работим в кратки срокове, за да можем да приключим обективно по всичко“.
Прочетете още
- 11:00 Деца си играят на "руска рулетка" с опънато въже през улицата ВИДЕО
- 09:00 Не убиха само един човек. Убиха границата между дете и палач
- 08:00 "Бангаранга" превзе Черноморието: Хавлии с лика на DARA плъзнаха по сергиите СНИМКА
- 10:00 Ловецът на педофили Ален Симеонов: Нашата тактика не включва убийства