Единадесетокласничката от Езиковата гимназия в Благоевград Моника Митова бе гост на „Дондуков“ 2, където разговаря с вицепрезидента Илияна Йотова за проблема с нарастващата агресия сред учениците и потъпкването на основни човешки права, както и възможните начини за преодоляването им.
Изявената ученичка на ЕГ „Акад. Л. Стоянов” е победителят, избран от вицепрезидента в инициативата „Посланик за един ден“.
Инициативата се провежда от посолството на Великобритания в България. Победителите са селектирани след конкурс с есе на тема „Как бих използвала силата си на личност, за да променя света“.
Заедно с екипа на вицепрезидента Моника проведе и среща с ученици от Обединено училище „Св.св. Кирил и Методий“ в село Априлово. Чрез игри, снимки и видеоклипове тя изпрати своите послания към учениците за това колко са важни образованието и знанията, както и за необходимостта от толерантност във взаимоотношенията и нетърпимост към агресията между хората и тормоза в училище.
СТАНИСЛАВА ДАЛЕВА
-
М. Митова изпрати своите послания към учениците от ОбУ в с. Априлово
Прочетете още
- 18:00 Напук на Божиите и човешките закони: Тийнейджъри убиват из България - 2 случая за 4 месеца
- 19:29 Убиха един добър човек: Кричим поиска справедливост за жестоко пребития Георги СНИМКИ и ВИДЕО
- 18:46 Голям пожар в София: Гъст дим се издига над „Левски Г", огънят се разгоря отново СНИМКИ
- 19:00 Заплахи и обиди след отказ за пари: Жени предупреждават за агресивен просяк в София