Най-леката мярка за неотклонение "подписка", наложи Окръжният съд в Кърджали на 27-годишната Джеврие Христова, чието новородено бебе беше открито мъртво във Водното огледало на града.
"Искам вкъщи при децата. Съжалявам за това, което направих", заяви майката. Тя е неграмотна, не знае български език и се яви пред съда с преводач.
Магистратите са преценили, че няма опасност Джеврие да се укрие или да извърши ново престъпление. В определението си съдът каза още, че жената не е криминално проявена и е с добри характеристични данни. Освен това била майка на 5 деца, за две от които се грижила сама. До 3 години е наказанието, предвидено от закона, когато майка убие бебето си след раждането му.
Прочетете още
- 11:57 Шофьорът е бил с телефон в ръка преди фаталната катастрофа на "Тракия"
- 11:00 „Как да научим бебето да пази общинската собственост": Наръчник за старозагорски майки
- 12:41 Виждали ли сте Никол, близките ѝ я търсят СНИМКА
- 10:00 "Ако никой не спира, защо е тази пешеходна пътека?": Сигнал от Пловдив разпали дебат