Губернаторът на южния мексикански щат Оахака Алехандро Мурат осъди убийството на кмета на Тлаксиако Алехандро Апарисио Сантяго малко след встъпването му в длъжност, предаде Асошиейтед прес, цитирана от БТА.
Мурат обеща вчера в Туитър щателно разследване на случая и добави, че вече има задържан.
Според информация на щатската прокуратура Апарисио Сантяго тъкмо бил положил клетва и отивал на заседание в общината, когато бил застрелян от неизвестен брой нападатели. Новият кмет почина в болницата.
При нападението бяха ранени още четирима души.
Прочетете още
- 11:57 Шофьорът е бил с телефон в ръка преди фаталната катастрофа на "Тракия"
- 15:00 Жена сигнализира за измама с цените при сергии за продажба на череши в София
- 12:41 Виждали ли сте Никол, близките ѝ я търсят СНИМКА
- 14:00 Куриер или нарушител? Спор за паркиране завърши с обвинение за удар по автомобил