Столичната община подаде апликационната форма по проекта за купуване на 52 нови електробуса по програма "Околна среда". С тях ще бъде осигурен транспорт от кварталите до спирки на метрото.
Маршрутите за кв. "Горна Баня", "Овча купел", "Люлин" и "Витоша ВЕЦ Симеоново" са разработени и предстои тяхното обсъждане. Електробусите ще са два вида. 30 от тях ще са с дължина от 5.5 до 7.5 метра, а останалите 22 буса ще са между 7.6 и 9.6 метра. Тази година Столична община кандидатства за финансиране по ОПОС с 3 проекта – за трамваи, електробуси и тролеи.
От миналата година в София се движат първите 20 електрически автобуси, които са 12-метрови.
Прочетете още
- 09:00 При сделки на жилища „на две цени" има риск за купувача, а държавата губи милиони ВИДЕО
- 14:28 Четиригодишните Иван и Беатриче водят тежка битка - нека им помогнем
- 18:05 Нова риба плъзна в гръцките води, хапе плажуващи. Ето всичко, което трябва да знаете
- 13:00 „25 евро за 5 километра": Майка с дете остана шокирана след курс с такси в Пловдив