Зелени регистрационни табели за електрическите автомобили. Това е една от мерките, които държавата предлага да се въведат, за да се стимулира използването на този вид коли.
Целта е да се намали замърсяването. В момента стимули за каране на такива коли у нас има, макар да не са много.
Анализ на вносителите показва, че продажбата на такива коли се увеличава, но съвсем символично. У нас изцяло електрическите автомобили са едва около 750, а хибридните – малко над 5700. В световен мащаб обаче ръстът е 92%.
Поставянето на отличителни регистрационни табели на електрическите автомобили цели да ги направи по-разпознаваеми, ще повиши осведомеността на обществото и ще насърчи хората да мислят за по-чиста околна среда.
Вече регистрираните електрически автомобили обаче няма да получат зелен номер дори и предложението на МВР да влезе в сила. То ще важи само за новозакупени коли.
Прочетете още
- 11:57 Шофьорът е бил с телефон в ръка преди фаталната катастрофа на "Тракия"
- 11:00 „Как да научим бебето да пази общинската собственост": Наръчник за старозагорски майки
- 12:41 Виждали ли сте Никол, близките ѝ я търсят СНИМКА
- 10:00 "Ако никой не спира, защо е тази пешеходна пътека?": Сигнал от Пловдив разпали дебат