Мъж, приет в психиатрична болница в Румъния, уби четирима пациенти и рани деветима при нападение тази нощ, в което бе използвана стойка за вливане на разтвор, предаде Аджерпрес.
Според директора на инспектората на полицията в румънския окръг Бузъу пациентът е нахлул в две отделения на болницата, нападайки пациенти със стойката.
Деветимата пострадали са със сериозни наранявания, като някои от жертвите са понесли тежки мозъчни травми.
Нападателят е 38-годишен безработен мъж, който бил приет доброволно в лечебното заведение в четвъртък с алкохолна абстиненция.
След нападението той се опитал да избяга, но е бил спрян от полицай, който бил там във връзка с приема на друг пациент.
Нападателят е задържан от полицията.
Прочетете още
- 11:57 Шофьорът е бил с телефон в ръка преди фаталната катастрофа на "Тракия"
- 11:00 „Как да научим бебето да пази общинската собственост": Наръчник за старозагорски майки
- 12:41 Виждали ли сте Никол, близките ѝ я търсят СНИМКА
- 10:00 "Ако никой не спира, защо е тази пешеходна пътека?": Сигнал от Пловдив разпали дебат