Шест автомобила са изгорели тази нощ в пернишкия квартал "Изток", съобщи регионалният говорител на МВР Венцислав Алексов. Сигнал за инцидента бил подаден около 02,55 ч. на тел. 112.
Колите, марки "Ауди Q5", "БМВ Х5", "Пежо 307", Сеат "Леон" и Шкода "Октавия", били паркирани пред жилищен блок.
По първоначални данни огънят е тръгнал от два автомобила - "Ауди Q5", собственост на 25-годишна жена и "БМВ Х5", собственост на 51-годишен мъж и се прехвърлил на останалите, паркирани в близост на първоначално горящите. Всички са унищожени напълно. Частично обгорял е опел "Зафира". Извършен е оглед на местопроизшествието от служители на ОДМВР - Перник.
Започнато е досъдебно производство по случая.
Прочетете още
- 11:57 Шофьорът е бил с телефон в ръка преди фаталната катастрофа на "Тракия"
- 15:00 Жена сигнализира за измама с цените при сергии за продажба на череши в София
- 12:41 Виждали ли сте Никол, близките ѝ я търсят СНИМКА
- 14:00 Куриер или нарушител? Спор за паркиране завърши с обвинение за удар по автомобил