Продължава полицейската акция за използването на предпазни колани от шофьорите и спътниците им.
Засилените проверки ще продължат до края на седмицата, а специално внимание ще се обръща и на правилното превозване на деца.
Друг акцент в операцията ще бъде правилното поставяне на регистрационния номер от мотористите.
За неизползване на колан се предвижда глоба от 50 лв. и отнемане на 6 контролни точки.
При предишната такава акция през април бяха проверени близо 50 хил. водачи, а глобените нарушители бяха над 1700.
Прочетете още
- 19:00 Как се продават новите жилища? Откраднато е над 1 млрд. евро ДДС само в София и Пловдив ВИДЕО
- 13:00 Електрическо возило прегази крачето на дете в центъра на Пазарджик
- 14:00 Появи се теория за "заговор" срещу БДЖ, целящ фалит на железницата и раздаването й на бизнесмени
- 10:59 Метеор изгоря в небето над България ВИДЕО