Волен Сидеров и Десислав Чуколов отиват на съд за инцидента пред клекшопа на столичната улица "Раковски", съобщи Прокуратурата. Двамата са обвинени в хулиганство, което се отличава с изключителна дързост и цинизъм. Депутатие ще отговарят за това, че са причинили телесни повреди на полицейски служители.
На 9 октомври миналата година депутатите от АТАКА проведоха неуспешна акция срещу наркотиците в София. От 21,30 до 23,30 Сидеров и Чуколов блокирали работата на магазинчето и пречили на хората да пазаруват от него.
При опита да пазарува, мъж бил ударен по лицето с шамар от Чуколов. След това двамата поставили на отвора на витрината кашон с боклуци и чрез удари с крак го вкарали вътре в магазина.
„Хулиганството на двамата депутати в случая се отличава с изключителен цинизъм, тъй като извършените от Сидеров и Чуколов непристойни действия са особено нагли, насочени не само към присъстващите граждани, но и към представителите на властта. Характеризират се с безсрамие и грубо нарушават нравствените принципи и чувства на гражданите, както и моралните норми и приличие”, се посочва в обвинителния акт.
За обвинението за хулиганство двамата могат да отнесат до 5 години затвор. 3 години пък е наказанието за ударите по полицаи.
Предстои насрочване на делото от Софийски градски съд.
Това бе първата от серията неуспешни акции срещу наркотиците на двамата депутати. На 23 октомври Сидеров, Чуколов и други депутати нахлуха в НАТФИЗ. Заради атаката, при която студенти са били блъскани, а на една от тях е взет мобилния телефон двамата прекараха няколко часа в ареста по искане на главния прокурор.
Веднага след кметските избори депутатите отново проведоха неуспешна акция срещу дрогата. Стигна се до блокиране на ул. "Раковски" от студентите, а Волен Сидеров отнесе юмрук в лицето от Камен Попов.
Прочетете още
- 18:15 Спор в Козлодуй след смъртта на коте: "Точно пред вас го изпуках с 150 км/ч"
- 20:10 След инцидент в училищен двор: Уволниха шефката на кучешкия приют в Кюстендил и ловец на животни
- 19:00 "Българска агенция за движение по пътищата"? Не съществува, но пък може да ви обeре!
- 17:00 Проверка на ЕЦТП разкри боклуци в настилката на пътя София - Самоков ВИДЕО