Георги Сотиров от клуб "Йовчев-Дунев" и Елизабет Василева от "Левски Спартак 08" спечелиха титлите в многобоя при мъжете и при жените на Държавното първенство по спортна гимнастика, което продължава в тренировъчната зала "Арена Армеец". Сотиров събра сбор от 80.60 точки. Най-високата оценка, която получи е 13.95 точки на успоредка. На второ място е Мартин Ангелов (ЦСКА) със 78.75 точки, а на трето - Денислав Дамянов (ГСК Интерком груп Черноморски юнак (Варна) със 78.20 точки. 15 гимнастици участваха в многобоя при мъжете. Националът Исус Маринов игра само халки и получи оценка от 14.65 точки, а Христос Маринов пропусна първенството поради контузия. При жените триумфира Елизабет Василева със сбор от 49.796 точки. Тя получи на земя 13.966 точки, на греда 13.63 точки, на успоредка 9.90 точки и на прескок 12.30 точки. Втора е Валентина Рашкова (Спартак Пловдив) с 46.601 точки. Бронзовото отличие спечели Никол Дунева (Йовчев-Дунев) с 45.326 точки, която показа много добра форма след възстановяване от контузия. Националката Ралица Милева, която също е с травма, участва само на успоредка и получи оценка 9.766 точки. В отборното класиране ГСК Интерком груп Черноморски юнак (Варна) спечели титлите при юноши старта възраст, младежи, мъже и девойки старша възраст. ГК Спартак (Пловдив) е отборен шампион при жените, а при кадетките - СК Гимнастика (Стара Загора). В останалите възрастови групи шампиони в индивидуалния многобой станаха: кадетки: Десислава Тодорова (СК Гимнастика) - 46.033 точки девойки старша възраст: Рая Ранчова (Левски Спартак 08) - 47.630 точки младежи: Калоян Русев (Светкавица) - 78.55 точки юноши старша възраст: Радослав Рачев (ИКГ Ч. юнак) - 73.60 точки Държавното първенство завършва в събота с финалите на отделните уреди от 9.00 до 13.00 часа./БТА Коментирай