Два сигнала за запалени моторни превозни средства са били подадени на спешен телефон 112 през изминалото денонощие. Около 4 часа вчера постъпила информация, че горят леки автомобили “Ситроен” и “Мерцедес”, паркирани в съседство пред адрес в село Трилистник.
Местопроизшествието е посетено от служители на пожарната и на РУ – Труд. Установено е, че огънят нанесъл частични увреждания по предниците на двете коли, ползвани от семейството на 56-годишен местен жител. По първоначални данни, пламъците са предизвикани умишлено.
Към 2.20 часа постъпило подобно съобщение – до павилион на ул. “Правда” в Пловдив избухнал пожар с материални щети в микробус “Форд”, собственост на 37-годишен мъж от града. При огледа, извършен от екип на Четвърта РСПБЗН и Шесто РУ, са открити следи от запалими материали.
По двата случая са образувани досъдебни производства по чл. 330, ал.1 от НК.
Прочетете още
- 19:00 Докато едни убиват, други спасяват: България в седем дни ВИДЕО
- 15:01 Задигнаха акумулаторната кола на малко дете дни след рождения му ден СНИМКИ
- 18:00 Как изглежда домът на скулптор с вдъхновение като от приказките? Ето така СНИМКИ
- 16:13 Стършел ужили мъж на пътя за Варна, Спешна помощ го пресрещна за минути СНИМКИ