Двама пловдивски ученици заминават на обучение през лятото в международния космически лагер „Спейс камп Търки“. Габриела Атанасова от Средното училище „Никола Вапцаров“ и Георги Танев от Езикова гимназия „Иван Вазов“ получават от община Пловдив две пълни стипендии за лагера, след участието си в конкурса за есе или видеоесе през тази година.
В космическият лагер децата ще се борят за медали, ще работят в космически тренажори за астронавти и ще изпълняват специална мисия. Цялото обучение се извършва на английски език, а лагерът е по модел на НАСА.
Space Camp Turkey e учебно-тренировъчен лагер, създаден през 2000 година по модел на NASA в гр. Измир, Турция.
Лятната програма на Space Camp Turkey развива познанията на децата в науките астрономия, физика, математика, технологии, биология и други дисциплини.
Прочетете още
- 21:00 Издирват мъж, изчезнал мистериозно след кражба на машина за цигари край Марково
- 00:01 Да почерпят! Ето кои българи имат имен ден на 17 юни
- 08:00 Тротинеткаджии превърнаха центъра на Добрич в опасна зона СНИМКИ
- 07:29 Малко коте, голяма човечност: Непознат герой се притече на помощ в Карлово ВИДЕО