В своите предложения за бюджет 2019 партията настоява да се предвидят общо 120 хил. лева - по 20 хил. за всеки един от районите, за културни мероприятия по места – съобщи лидерът на организацията Борислав Инчев.
„Пловдив е древен и вечен, но не е само в центъра“ – подчерта общинският съветник Камен Шишманов.
Акцент на политиката на партията са децата на Пловдив – припомниха от организацията. За нови детски площадки ВМРО предлага да се заделят 2 млн. и 120 хил. лв., а за нови детски ясли 240 хил. лева.
2 милиона лева от бюджета да бъдат заделени за паргинги и паркоместа, а 1 млн. лева за пробив под кръговото движение на Водната палата.
В предложенията си по 26 пера общата сума на предлаганите средства е 10 млн. и 800 хил. лева.
„Налице е нашият кредит на доверие към общинската администрация по отношение на откриващото събитие на Европейска столица на културата за 12 януари. Ще дадем оценката си, след като видим какъв е успехът на мероприятието“ – подчерта Инчев.
Прочетете още
- 18:00 Напук на Божиите и човешките закони: Тийнейджъри убиват из България - 2 случая за 4 месеца
- 19:29 Убиха един добър човек: Кричим поиска справедливост за жестоко пребития Георги СНИМКИ и ВИДЕО
- 18:46 Голям пожар в София: Гъст дим се издига над „Левски Г", огънят се разгоря отново СНИМКИ
- 19:00 Заплахи и обиди след отказ за пари: Жени предупреждават за агресивен просяк в София